Dobra polisa,  Ubezpieczenie w góry

Bezpieczny urlop w górach – jak się ubezpieczyć?

Urlop w górach – co zrobić, by spędzić go bez stresu?

Odpoczynek od pracy, czy nauki należy się każdemu. Jeżeli wybieramy się na wczasy samochodem, oczywistą rzeczą dla każdego kierowcy jest, by mieć ważne dokumenty; badanie techniczne, OC, AC itp. Czy przed wyjazdem w góry pamiętamy również o ubezpieczeniu siebie?

Wybieramy ubezpieczenie w góry – co proponują ubezpieczyciele?

Wypad w góry dla każdego może oznaczać coś innego. Jednym wystarcza spacer po deptaku, innych interesuje regionalna kuchnia, a jeszcze inni stawiają na aktywność fizyczną i walkę z własną słabością i potęgą natury.

Niezależnie od wybranej formy wypoczynku, warto ze sobą zabrać ubezpieczenie w góry. Wraz z rozwojem rynku turystycznego, pojawia się szereg nowych rodzajów ubezpieczenia w górach. Oferty przygotowane są pod kątem szeroko rozumianej turystyki górskiej. Ryzyko urazu występuje przy każdej formie aktywności, zatem dobrze jest zapoznać się możliwością uniknięcia kłopotu i dodatkowego kosztu.

Czy ubezpieczenie w góry to dobra decyzja?


Przygotowując się do wyjazdu w góry pamiętajmy nie tylko o niezbędnym wyposażeniu. Naturalnie, bardzo ważny jest odpowiedni strój i obuwie. Ważne jest przygotowanie sprzętu, ale równie ważny jest zakup polisy, która zaoszczędzi nam wiele niepotrzebnego stresu, a nierzadko ogromnego, nieprzewidzianego wydatku.

Poważne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wiele wariantów ubezpieczenia w górach. Zapoznając się z nimi przekonamy się, że decyzja o zabraniu ubezpieczenia w góry była naprawdę dobrą decyzją.

OC to rodzaj obowiązkowego ubezpieczenia dla narciarzy. Na stoku może się wydarzyć wiele, podobnie jak na drodze.
NNW. Wybierając ubezpieczenie dla kierowcy mało kto nie korzysta z tej opcji, przy ubezpieczeniu w góry również nie ma co się zastanawiać.
Akcja ratownicza, to sytuacja, która może się okazać niezwykle kosztowna jeżeli dotyczy osoby nieubezpieczonej. Taki problem może się pojawić zarówno podczas górskiej wędrówki jak i w trakcie uprawiania ekstremalnych sportów w górach. Transport śmigłowcem, czy zaangażowanie ekipy ratunkowej to bardzo kosztowne operacje.

Koszty leczenia. Nie możemy również zakładać, że w czasie urlopu nie zachorujemy. Nagła niedyspozycja, z którą trzeba udać się do lekarza także może generować niepotrzebne wydatki.

Ubezpieczenie bagażu to dodatkowa oferta dla turystów. Wykupując taką opcję ubezpieczenia w góry, możemy być spokojni nie tylko o nasze zdrowie i bezpieczeństwo w górach, ale również zawartość plecaka na szlaku.

Niewątpliwie wybór każdej wersji ubezpieczenia w góry sprawi, że wypoczynek będzie bezpieczniejszy, a z pewnością pozbawiony stresu.