Ubezpieczenie roweru,  Ubezpieczenie rowerzysty

Ubezpieczenie rowerowe – konieczność, czy fanaberia? Dowiedz się, dlaczego warto się ubezpieczyć

Czy rowerzyści potrzebują ubezpieczenia? Czy musisz być ubezpieczony, aby poruszać się rowerem po drodze? Czy ubezpieczenie roweru może chroni przed kradzieżą? Krótko mówiąc, nie jest to wymóg prawny, ale może to być bardzo dobry pomysł.

Każdy miłośnik rowerów doskonale wie, że nierzadko można się niemal o włos otrzeć o poważny wypadek, oraz rowery są jednym z ulubionych przedmiotów złodziei, dlatego warto być ubezpieczonym na każdą ewentualność. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy znaczenie posiadania ubezpieczenia podczas jazdy na rowerze.

Ubezpiecz się od odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkód wyrządzonym innym osobom podczas jazdy na rowerze

Każdy miłośnik rowerów doskonale wie, że nierzadko można się niemal o włos otrzeć o poważny wypadek, oraz rowery są jednym z ulubionych przedmiotów złodziei, dlatego warto być ubezpieczonym na każdą ewentualność.

Ten rodzaj ubezpieczenia często obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim, które spowodujesz podczas jazdy na rowerze. Powszechne jest również uwzględnienie obrony prawnej. Ubezpieczenie to chroni w przypadku roszczeń, którymi będziesz musiał/ musiała się zmierzysz, na przykład z powodu potrącenia pieszych lub uszkodzenia innego mienia. Możesz pomyśleć, że jest to zbędny wydatek, jednak w rzeczywistości jazda na rowerze wiąże się z zagrożeniami, ponieważ statystyczny rower nie ma na przykład lusterek, nowoczesnych systemów bezpieczeństwa jak samochody i często jeździmy po prostu w celach relaksacyjnych, przez co skupienie na drodze nierzadko ulega zakłóceniu.

Zapewnij sobie opiekę medyczną, odszkodowanie, czyli ubezpieczenie od NNW

Jeśli zakontraktujesz polisę, w ramach NNW otrzymasz:

  • Odszkodowanie: Czyli otrzymasz pieniądze w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku.
  • Zostaną pokryte koszty leków i sprzętu ortopedycznego takiego jak ortezy, gipsy, itp.
  • Assistance: Jest to inaczej mówiąc pomoc w organizacji transportu, zakwaterowania, wsparcie psychologiczne dla poszkodowanego i jego rodziny.
  • Polisa może także obejmować inne dodatkowe świadczenia, takie jak pomoc prawna związana z jakąkolwiek kwestią, zadośćuczynienie związane z utratą dochodu w wyniku wypadku.

Ubezpiecz swój rower od kradzieży

O kradzieżach rowerów słyszy się cały czas, jest to jeden z najłatwiejszych w kradzieży przedmiotów. Na szczęście ubezpieczenie roweru zawiera ochronę przed kradzieżą roweru, a czasem także jego akcesoriów. Ten rodzaj ubezpieczenia jest bardzo ważny, jeśli zainwestowałeś w zakup roweru średniej lub wyższej klasy. Jeśli do kradzieży dojdzie na ulicy (o ile rower jest przypięty za pomocą środków zadeklarowanych w polisie), wtedy otrzymasz zadośćuczynienie pieniężne. Zwykle ubezpieczenie będzie miało także moc, jeśli rower zostanie Ci odebrany przy użyciu przemocy (https://ubezpieczenia-pegaz.pl/co-obejmuje-ubezpieczenie-rowerzysty-i-roweru/).

Każdy miłośnik rowerów doskonale wie, że nierzadko można się niemal o włos otrzeć o poważny wypadek, oraz rowery są jednym z ulubionych przedmiotów złodziei, dlatego warto być ubezpieczonym na każdą ewentualność.

Bezpieczeństwo na rowerze podczas wakacji

Co zrobić, jeśli zostaniesz potrącony/ potrącona przez samochód podczas jazdy na rowerze na wakacjach? Jeśli planujesz podróż zagraniczną z rowerem, warto rozważyć, czy wykupienie dedykowanego ubezpieczenia rowerowego jest lepszą opcją niż zwykłe ubezpieczenie podróżne, które może pokrywać rekreacyjną jazdą na rowerze na wakacjach, ale jest mało prawdopodobne, aby chroniła Cię, jeśli podróż wyraźnie opiera się na jeździe na rowerze. Taka polisa prawie na pewno nie obejmie także kolarstwa górskiego ani żadnej formy biegania.

Większość polis ubezpieczenia podróżnego nie pokryje również szkód wyrządzonych na wypożyczonym rowerze. Specjalistyczne ubezpieczenia rowerowe znacznie częściej obejmują takie ewentualności i są praktycznie jedynym sposobem, aby upewnić się, że jesteś objęty ubezpieczeniem, jeśli bierzesz udział w zawodach. W każdym bądź razie zachęcamy do przeczytania treści regulaminu polisy, aby upewnić się co ona pokrywa, a czego nie pokrywa.